Služby

Súčasťou našej práce je aj bonsajová škola. Na stretnutiach sa venujeme princípom pestovania a tvarovania bonsajov. Dôraz kladieme na estetickú, a zároveň aj na fyziologickú stránku pestovania jednotlivých drevín. Stretnutie bonsajistov sa uskutočňuje raz za mesiac o deviatej hodine v priestoroch bývalej materskej školy v Novákoch. Za účelom tvarovania si možete doniesť vlastné rastliny - po dohode však vieme pre Vás zabezpečiť zapestované yamadori, alebo iný vhodný materiál.

Bonsajová škola je určená tak pre začiatočníkov ako aj pre pokročilých. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.


Zákazníkom ponúkame kompletný servis bonsajov od presádzania do profesionálnych substrátov až po tvarovanie a prípravu stromov na výstavy. 

V rámci našich služieb poskytujeme aj projektovanie a realizáciu záhrad. Nenechajte sa pomýliť, nerobíme len záhrady s bonsajmi v japonskom štýle. Veľmi blízke sú nám aj prírodné typy záhrad s voľne rastúcimi drevinami a trvalkami. Záleží len na Vás akú máte predstavu o záhrade, našou úlohou je na základe poznatkov a skúseností vytvoriť záhradu, ktorá sa bude približovať Vašim predstavám.
Neodmysliteľnou súčasťou japonských záhrad sú tvarované stromy nazývané aj niwaki. V prípade záujmu vieme takéto stromy vytvarovať priamo u Vás na záhrade, alebo sprostredkovať kúpu stromov importovaných z Japonska. Poskytujeme kompletný servis záhradných stromov.